Wszystkie

Funkcje Githuba i jego korzyści

Github jest chyba najbardziej znanym serwisem internetowym umożliwiającym hostowanie w chmiurze zapisanego kodu, który bez problemu udostępnimy w sieci do wglądu ogólnego. To idealne narzędzie współpracy, kiedy musimy podzielić się rezultatem z naszym współpracownikom, dzięki czemu praca wykonywana jest w czasie rzeczywistym.

Definicja Github

Dokładniej mówiąc Github to serwis darmowy, który nie tylko pozwala na zapisanie jednego kodu, ale posiada funkcję zapisu poprawek, dzięki czemu zawsze mamy możliwość wrócić do poprzedniej wersji. Pozwala to na rozróżnienie co zostało dodane lub usunięte, co jest bardzo przydatnym narzędziem kiedy musimy wykonywać pracę w parach lub w zespole programistów.

Korzyści serwisu

Głównym atutem Githuba, który przyciąga wielu użytkowników jest możliwość kontroli zmian, nie tylko zostają one zapisane na nowo, ale można je także opisać za pomocą komentarza, aby osoba, która odczytuje kod ponownie z łatwością zrozumiała na czym polegała zmiana.

Możliwość kooperacji to kolejny duży plus dla Githuba, szczególnie kiedy pracownicy pracują np. w innych krajach, lub chociażby miejscowościach. Ogranicza to czas oraz pozwala na łączenie specjalistów z różnych zakątków świata.

Github jest na tyle rozpoznawalnym serwisem, że każdy pracodawca w branży IT wie o jego istnieniu. Wysyłając swoje CV warto dodać link do konta, gdzie można pokazać swoje umiejętności w praktyce

Funkcje Githuba

Platforma posiada szereg przydatnych funkcji, które ułatwiają pracę niejednemu programiście. Z każdą aktualizacją są one poszerzone o coraz to lepsze metody. Chcąc wypróbować najnowsze narzędzia wystarczy pobrać je z GitHub MarketPlace, a następnie skonfigurować tak aby wszystko działało jak należy. Jednym z najnowszych rozwiązań jest Muse, który wyciąga pomocną dłoń skanując kod pod względem trudnych do zlokalizowania bugów.

Każdy programista, niezależnie od swojego poziomu doświadczenia powinien zaprzyjaźnić się z GitHubem. Kod można udostępnić każdemu, również bardziej doświadczonym kolegom z branży. Jest to idealna okazja, aby otrzymać pomocną dłoń. GitHub to portfolio, które z każdym nowym, nabytym doświadczeniem możemy wzbogacać o lepsze projekty.