Wszystkie

Jak przygotować zdjęcia na bloga?

W prowadzeniu bloga  autor powinien zwracać uwagę na treść, ale również na zdjęcia jakie są na nim zamieszczane. Większość ludzi to wzrokowcy, dlatego tak ważne jest to, aby fotografie były wykonane w odpowiedni sposób i były przyjemne dla oka. Poniżej wymienię i krótko opiszę kilka ważnych punktów, na które należy zwrócić uwagę, aby wykonać zdjęcie, które będzie dobre na bloga.

ŚWIATŁO


Chyba każdy się ze mną zgodzi, że jednym z najważniejszych aspektów w wykonywaniu fotografii jest właściwe ustawienie i dobranie światła. Zdjęcia najlepiej jest wykonywać za dnia, najlepiej takiego, w którym jest dużo słońca. Idealnym miejscem do wykonywania fotografii jest to blisko okna. Gdy widzimy, że po jednej stronie powstają zbyt duże cienie można postawić dodatkową lampkę, jednak ważne jest aby zwrócić uwagę, żeby światło nie było zbyt ostre. W bardzo słoneczny dzień światło z dworu może być również za ostre, wtedy warto przysłonić okno firanką. Chcąc uniknąć cieni na części obiektu, który fotografujemy można użyć również blendy, ale nie jest konieczne kupowanie do tego specjalistycznego sprzętu. Za powietrznię, która odbija światło może nam posłużyć kartka, lustro, folia aluminiowa.

TŁO


Ważne jest zwrócenie uwagi na tło znajdujące się za fotografowanym obiektem. Musi być ono estetyczne i miłe dla oka. Najczęściej stosowanym jest ściana lub podłoga, ale w tym celu można kombinować i łączyć różne faktury. Ciekawym rozwiązaniem może być też drewniana skrzynka, sweterek, dywan. Po interesujące pomysły można się wybrać do marketu budowlanego, gdzie znajdują się różne okleiny, tapety. Po ich zakupie fajnie jest przykleić ją do jakiegoś pudełka i na jego tle robić zdjęcia przedmiotom.

OBRÓBKA GRAFICZNA


Zdjęcia możemy wykonać różnym sprzętem, od aparatu w komórce, po profesjonalny aparat fotograficzny. Jednak okazuje się, że kluczowym elementem w tym jak będzie wyglądać zdjęcie jest obróbka graficzna. Ważne jest poprawienie kadrowania i wyregulowanie pochylenia, w taki sposób aby ściany były pionowe, a powierzchnia pozioma. Jednak należy również nauczyć się korzystania z opcji zwiększania jasności, kontrastu czy nasycenia.