Wszystkie

Serwer poczty elektronicznej

Skrzynka mailowa, choć jest elektroniczna, powoli zastępuje tradycyjną pocztę i papierowe listy. Z uwagi na niebywałą wygodę użytkownicy decydują się na przesyłanie korespondencji wirtualną drogą. Jest to bardzo popularne rozwiązanie w firmach zarówno do kontaktu z klientami jak i współpracownikami i kooperantami zewnętrznymi. Czym należy się kierować wybierając hosting?

  • Ochrona przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem

Bezpieczeństwo korespondencji jest niebywale ważne w odniesieniu zarówno do użytkowania prywatnego jak i komercyjnego. Nic dziwnego, że firma hostingowa powinna uwzględniać tę kwestię i oferować ochronę antywirusową w pakiecie. Robaki internetowe i wirusy czekają, by wkraść się na skrzynki użytkowników i wprowadzić zamieszanie. Antywirus zabezpieczy serwer poczty przed kradzieżą danych.

  • Protokół bezpiecznego przesyłania danych w Internecie

SSL, czyli Secure Socket Layer, służy do zaszyfrowanego przesyłu danych. Protokół został stworzony w celu uniknięcia dostępu osób trzecich do wszelkich informacji. Chronione są hasła, dane osobowe, dane kart kredytowych itp. Strony internetowe posługujące się protokołem bezpiecznego przesyłania danych są godne zaufania. Warto wiedzieć, czy hosting wybiera serwer VPS do zarządzania pocztą.

  • Wyposażenie w aliasy

Alias to taki adres e-mail, pod który można przesyłać maile, które trafią także do przypisanych użytkowników, np. mail przesłany na adres biuro@xyz.pl zostanie przekierowany na adresy podpięte dla wszystkich pracowników biura. Tym sposobem korespondencja i odpisywanie na maile stanie się prostsze.

  • Wielkość załączników

Konieczność przesyłania plików bez załączania ich do chmury jest częstym zjawiskiem w środowisku pracowniczym. Jeśli firma nie posiada wspólnego dysku, z którego można przekazywać pliki, warto sprawdzić, jaka jest maksymalna pojemność załącznika na poczcie elektronicznej. Możliwość załączania większych plików ułatwi pracę.

  • Unikanie spamu

„Spam” nie jest skrótem kilku angielskich wyrazów. Wywodzi się jednak z tego języka. W dosłownym tłumaczeniu jest to „mielonka”. Właśnie tej mielonki chcemy w skrzynce mailowej jak najmniej, ponieważ wprowadza chaos i bałagan, a także zajmuje cenne miejsce w pamięci poczty. Ochrona przed spamem to kolejny „must have” podczas doboru odpowiedniego hostingu. Poza zaśmieconą skrzynką mailową można bowiem wpuścić do serwera poczty niechciane wirusy.

Wspólna poczta mailowa w przedsiębiorstwie jest bardzo przydatna zarówno pod względem wizerunkowym, ale także pozwala na bezpieczne korzystanie i udostępnianie zasobów firmy. Dobre rozeznanie w temacie hostingu poczty elektronicznej przyczyni się do płynnej pracy i dobrego przepływu informacji.